Sümboolika

NoodikeKoori liikme tunnuseks on väike noodivõtmeke, mis antakse talle liikmeks vastuvõtmisel.

Lisaks on sel puhul värskele liikmele kombeks pakkuda jooki pudelist, mis kunagi tühjaks ei saa ning mille sisu kohta keegi enam midagi täpset ei tea. Väga vanad lauljad räägivad, et selle joogi joomisest tulnudki hea mõte uus koor luua.

[newblockplus]

Teenelise liikme aurahaKoori teenelisi liikmeid ehk lauljaid, kellel täitub Hilaros laulmisest 7 aastat, peetakse meeles teenelise liikme märgiga. Eks ta ole üsna suur – kes kannab rinnas, kes riputab seinale… Praegusel hetkel laulab Hilaros 28 taolise teeneteraha saanud lauljat.

[newblockplus]

PeekerKui laulu-aastaid juba kahe teenelise liikme staaži jagu ehk kokku 14 on kogunenud, tunnustatakse lauljat topelt-teenelise liikme peekriga.

Samasuguse peekri saavad mälestuseks oma ametiajast ka kõik koori presidendid.

[newblockplus]

Hilaro presidendi ametitunnuseks on presidendi müts ning sau. Oleks selle mütsi valmistaja kord osanud aimata, et ta seda varsti ise kandma peab, oleks müts ehk tegematagi jäänud…

[newblockplus]

Hilaro koorivanemale kuulub kelluke, millega on hea vajaduse korral rahvast kokku kutsuda või dirigendile märku anda, et see aeg, mis talle tööks antud, on juba möödas.

[newblockplus]

Hilaro maskott on tilluke olevus nimega Hilarius. Koori nimest tulenevalt on ta üks alati rõõmsameelne ja lahke vennike. Et tal poleks üksi igav, valitakse kooris igaks hooajaks üks lauljatest Hilariuseks, kes oma lõbusa olekuga on selle ära teeninud. Selle laulja juures veedabki maskott oma hooaja. Muide, aja jooksul on maskotile väiksed järeltulijadki siginenud.

[newblockplus]

Koori kroonikule kuulub ametipliiats, millega Hilaro elust-olust märkmeid teha. Vanarahvas räägib, et kui see pliiats lõpuni ära kulub, pidada koorile uus kroonik valitama.

[newblockplus]

Juhatuse liikme portfellKoori juhatuses on kasutusel ametiportfellid, mida lahkuv valitsus uuele juhtkonnale lahkudes üle annab. Portfelliga ametid on koorivanem ja rahandustegelane, teised juhatuse liikmed peavad veel portfellita ministri ametiga leppima.

[newblockplus]

Koori rahalised vahendid asuvad kindlalt laekas, mida hoiab enda käes juhatuse rahandusminister. Selle eest, et laegas tühjaks ei saaks, peab ta siiski ise hoolt kandma.