Ühel õigel hilarolasel, aga ka nendega tihti kokku puutuvatel isikutel on hädavajalik tunda ja teada järgnevaid termineid:

Hilaro – Ladina keeles tähendab see “rõõmsamaks, lõbusamaks muutma, meelt lahutama.” Sellega ongi koori moto paigas.
Hilarius – Koori maskott; ka laulja, kes möödunud hooajal on end näidanud kõige lõbusamana ning seetõttu omab õigust järgneval hooajal maskotti enda käes pidada.
hõissa-hüpe – Hilaro tervitus-tunnustus-rõõmuhüpe. Laske mõnel kogenumal hilarolasel ette näidata – või vaadake siit…
kassitapp – Kui kass ikka kogu laululaagriliste vorsti ära narrib, siis… igasugu mõtted võivad pähe tulla 🙂 Kass sai kõvasti noomida!
bassirivi – Koori, või ka muu kollektiivi ülesrivistamine viisil, mis võtab enim aega ning millest on eriti keeruline aru saada. Selle tegevuse lõpetamisel võib bassirivi sobiv arv kordi uuesti korrata.
käbi – Laulja, kes ei ole veel koori liikmeks võetud ning kellelele seniks on määratud “känd” ehk koori liige, kelle käest koori elu puudutavates asjus nõu küsida.
känd – vt. “käbi”
ametiühing – Koorivanem, kes on unustanud proovi lõpu kella helistada, aga võiks seda juba teha.
kober – Eesti suurim näriline: pikkust kuni üks meeter ja kaalu kuni 30 kilo. Koberi karvastiku värvus varieerub helepruunist mustani (eristatav on kare pealiskarv ja pehme ning tihe aluskarv). Koberile on iseloomulik lame saba, mis on kaetud sarvsoomuste ja lühikeste hajusate karvadega.
sööbima – Õhtust sööma olukorras, kus nälg võtab silmanägemist ning tegelikult tahaks juba ööbida.
valge koer – Igasuguse tõsise jama põhjustaja. Kasutada sedasi: “Tead, sa ei usu, aga tegelikult algas kõik sellest, et tuli üks valge koer…”
kuusemõõtja – Neiu, kes valdab hästi erootilist tantsu. Millest selline nimi? Minge käige Pühajärve tunnetusrajal…
jänes – Loom, kes tuleb nooti joonistada kohtadesse, kus esitusel tuleb erilist tähelepanu üles näidata.
susitikime? – Viisakas küsimus, millele tuleb viisakalt vastata “Iki susitikime!”
kunks – Lätis levinud sõna, mille tähendust nad isegi täpselt ei tea, üks võimalikke seletusi on “lendav põder”. Sobib kasutamiseks, kui midagi targemat ütelda pole.
mountain paik – Võetakse kasutusele, kui mägijalgratta kumm lõhkeb.
piano ullissimo – Tenori muusikaline termin olukorra jaoks, kus dirigent on käskinud ullimoodi tasa laulda.
keedetud porgand – Köögivili, mille tarbimine (uskumatu, kuid tõsi!) aitab mõõta noore laulja armastust koorilaulu vastu.